Poziv na konferenciju
Poštovani interni revizori i prijatelji interne revizije,
Imamo zadovoljstvo da Vas pozovemo da učestvujete na dvanaestoj konferenciji u organizaciji Udruženja internih revizora Srbije (UIRS) a koja će se održati 10. – 11. oktobra 2024. u Jugoslovenskoj kinoteci, Uzun Mirkova 1, Beograd.
Tema ovogodišnje koferencije: „POGLED UNAPRED: REDEFINISANJE INTERNE REVIZIJE ZA MODERNO DOBA.
Konferencija je namenjena internim revizorima kao i prijateljima i poštovaocima interne revizije, a imaće za cilj da pruži nove uvide i znanja o savremenim praksama interne revizije.
Ovogodišnja konferencija baviće se aktuelnim temama poput upravljanja rizicima, digitalne transformacije, inovacija i automatizacije, upravljanje ljudskim resursima, kao i etičkim pitanjima u reviziji.
Učešće na konferenciji je izuzetno važno za sve koji žele da budu u toku sa savremenim praksama u oblasti interne revizije i prilika da se čuju predavanja stručnjaka, da se uspostave nove poslovne veze i da se proširi mreža poslovnih kontakta.
Učesnici Konferencije ostvaruju pravo na 12 bodova kontinuirane profesionalne edukacije /CPE/
Pozivamo Vas da uzmete učešće na Konferenciji i da svojim prisustvom doprinesete zajedničkom cilju – unapređenju interne revizije u Srbiji.
S nestrpljenjem Vas očekujemo na našoj Konferenciji i nadamo se da ćete uzeti učešće kako bismo zajedno doprineli unapređenju poslovne interne revizije u Srbiji.
Agenda i predavači će naknadno biti ažurirani.
Srdačan pozdrav,
Organizacioni i programski odbori Konferencije.
Predavači
Milica Ilić CISA, CISM
Allianz SE
Milica je Head of Group Audit Functional Enablement, funkcije koja obuhvata strateški razvoj, globalnu metodologiju, planiranje i izveštavanje, kao i program upravljanja kvalitetom. Pre ove pozicije Milica je radila u Upravljanju kontinuiteta poslovanja i kriznim situacijama, Zaštiti informacija i Internoj reviziji u Allianz grupi i Narodnoj banci Srbije
Tema: Veštačka inteligencija u Internoj reviziji
Nataša Marjanović, CFA
Generali Osiguranja Srbija
Nataša Marjanović je članica Izvršnog odbora Generali Osiguranja Srbija. Kao Chief Distribution Officer odgovorna je za ukupnu distribuciju Generali Osiguranja Srbija i koordinaciju rada Direkcije za internu prodaju, Direkcije za eksternu prodaju i Direkcije za korporativne klijente. Istovremeno, kao Chief Investment Officer odgovorna je za upravljanje sredstvima u svim Generali kompanijama u Srbiji i Crnoj Gori. Odgovorna je za Akcionarsko društvo za upravljanje dobrovoljnim penzijskim fondom Generali, Beograd čiji rad koordinira i obavlja ulogu predsednika Investicionog odbora.
Bila je zaposlena u Narodnoj banci Srbije u Odeljenju za upravljanje deviznim rezervama, kao i na Ekonomskom fakultetu, kao asistent na predmetu Teorija cena.
Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, pre roka, sa prosečnom ocenom 9,81. Stekla je napriznatiju međunarodnu licencu u oblasti investicionog odlučivanja, Chartered Financial Analyst (CFA) američkog CFA Instituta i prvu licencu portfolio menadžera koju izdaje Komisija za hartije od vrednosti. Trenutno pohađa najistaknutiji Leadership program Stanford univerziteta.
Rođena 7. decembra 1978. godine u Beogradu. Majka je dve devojčice.
Tema: Interna revizija je osiguranje
Aleksandra Taseva,CIA, CRMA, CFE, FCCA
IIA Severna Makedonija
Aleksandra Taseva has reach experience in internal audit in the banking industry. She is holder of CIA, CRMA, CFE and FCCA certifications and is currently employed as Deputy Manager of the Internal Audit Division of Stopanska Banka AD Skopje, one of the key players in the banking sector in North Macedonia. Devoted to the internal audit profession and its continuous improvement and development, she was involved in the establishment of IIA North Macedonia Chapter (IIA NMC), as well as in organization of the First International Conference of IIA NMC and is active presenter on conferences and trainings in the area of fraud and internal audit. Guided by the mantra that Professional and Personal Growth Heavily Correlate with the Communication Skills, she will do her best on the upcoming Conference to demystify the key to mastering communication in the internal audit world.
Tema: Communication – Everlasting Important Skill in the Internal Audit World
Vanja Subotić,
Institut za filozofiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu,
Vanja Subotić (1994) radi kao naučna saradnica na Institutu za filozofiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Na istom fakultetu je doktorirala 2023. godine sa disertacijom iz oblasti filozofije veštačke inteligencije, filozofije nauke, filozofije kognicije i filozofije jezika. U okviru programa Računarstvo u društvenim naukama pri Centru za multidisciplinarne studije Univerziteta u Beogradu, stekla je drugu master diplomu, pored master diplome iz filozofije. Održala je niz gostujućih predavanja u zemlji i inostranstvu iz pomenutih oblasti, i objavila je 15 naučnih publikacija u nacionalnim i međunarodnim časopisima. Dugogodišnja je saradnica Centra za promociju nauke u Beogradu i Centra za bioetičke studije u Beogradu i sertifikovani naučni komunikator.
Tema: (Ne)zamenljivi: Etički izazovi upotrebe tehnologija u razvoju za procenjivanje rizika
Ivan Umeljić,
Centar, Centar za promociju nauke, Beograd
Ivan Umeljić (1977) radi u Centru za promociju nauke gde obavlja poslove rukovodioca Sektora za izdavaštvo i glavnog i odgovornog urednika časopisa za promociju nauke Elementi. Diplomirao je filozofiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. U njegovo polje interesovanja spadaju teme iz domena filozofije nauke, socijalne epistemologije nauke, naučne komunikacije i socijalnih istraživanja nauke i tehnologije. Od 2020. do 2023. bio je nacionalni koordinator međunarodnog projekta TechEthos (Horizont 2020), koji se bavio etičkim i pravnim
izazovima razvijanja i primene novih tehnologija (obrada prirodnog jezika, klimatski inženjering i neurotehnologije). Autor je i realizator više obuka i radionica za doktorande i istraživače (Seminar o recenziranju, Kako komunicirati savremenu nauku?), kao i akreditovanih programa za usavršavanje zaposlenih u obrazovanju (Primena misaonih eksperimenata u nastavi,
Primena oksfordskih debata u STEM obrazovanju).
Tema: (Ne)zamenljivi: Etički izazovi upotrebe tehnologija u razvoju za procenjivanje rizika
Prof. Dr Nikola Stefanović
Univerzitet Singidunum
Prof. dr Nikola Stefanović je redovni profesor Univerziteta Singdunum. Studirao je u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Srbiji, a predavao je na univerzitetima u Sjedinjenim Američkim Državama, jugoistočnoj Evropi i jugoistočnoj Aziji. Napisao je veći broj naučnih radova i monografija u zemlji i inostranstvu iz oblasti finansija i investicija. Pored toga, radio je kao Partner/Managing Director u vodećim globalnim investicionim fondovima u kojima je stekao operativno radno iskustvo širom sveta, a bio je i član upravnih odbora više međunarodnih i domaćih kompanija.
Tema: Rizici i etičke dileme interne revizije: studija slučaja
Marko Veličković
ABB
Moje ime je Marko Veličković i rođen sam 01.04.1991. u Beogradu.
Karijeru sam počeo 2013. u kompaniji PwC, na poziciji Saradnika u odeljenju IT revizije. Nakon tri godine sam prešao u kompaniju Ball Packaging, na poziciju Višeg Saradnika, a nedugo zatim i Rukovodioca za Data Analytics u okviru regionalnog EMEA tima Interne Revizije. U martu
2023. sam se preselio u Holandiju gde se pridružujem odeljenju Audit Analytics Interne Revizije kompanije ABB. Od novembra 2024. ću karijeru nastaviti u kompaniji ArcelorMittal, gde ću biti zadužen za uspostavljanje Data Analytics tima u okviru globalnog tima Interne Revizije.
Imam više od 10 godina iskustva u korišćenju alata za prikupljanje, analizu i prezentaciju podataka kao što su ACL, Alteryx, Tableau, PowerBI i Qlik kao i višegodišnje iskustvo u reviziji ERP sistema SAP ECC i SAP HANA. Takođe, u aprilu 2024 sam postao Sertifikovani Interni Revizor (CIA). Član sam nekoliko fokus grupa iz oblasti Data Analytics u Internoj Reviziji, među njima “Data Leaders in Internal Audit“ i “IIA Data Analytics Group“.
U slobodno vreme se rekreativno bavim košarkom, plivanjem i šahom. Tečno govorim srpski, engleski i hebrejski, a imam osnovno razumevanje italijanskog i holandskog.
Tema: Mitovi i zablude o upotrebi Data Analytics u Internoj Reviziji.
Hans-Peter Lerchner CISA, CIA, CRMA
IIA Global, International Internal Audit Standards Board (IIASB)
Hans-Peter Lerchner has more than 20 years of experience in internal audit and audit management and holds certifications (CIA, CRMA, CISA). He is active volunteer in IIA Austria since 2007 where he is currently serves as Trendscout for the Board of IIA Austria. Since 2013 he also served the profession as volunteer for IIA Global as member of the Professional Issues Committee and Guidance Development Committee. Since 2021 he is member of the International Internal Audit Board (IIASB). As part of his volunteer activities, he is Co-Author of several Practice Guides (Internal Audit and Fraud, Assessing the Risk Management Process, Talent Management). He is speaker and trainer at Conferences and Seminars regarding Internal Audit, IT Audits, IPPF, Establishment of a new Internal Audit Function, Accreditation under EU requirements, Risk Management, Anti-Fraud-Activities, Information Security Audits, etc. Next to his professional activities he serves as national expert in EU Twinning Projects for Internal Audit, Risk Management, IT Audit, Accreditation under EU rules, Fraud.
Tema: The future of Quality with the new Global Internal Audit Standards
Jelena Drvendžija
Narodna banka Srbije
Dete novobeogradskih Paviljona, posmatrač reke, semantičar i staromodni magistar nauka.
U Narodnoj banci je više od dvadeset godina, od toga deset u Kabinetu guvernera, a pet u Internoj reviziji gde pored vođenja revizija pomaže u jasnom i jezgrovitom izveštavanju.
Autor je nekoliko stručnih članaka i koautor aktuelnog univerzitetskog udžbenika.
Tema: Put ka poverenju: Motivi i izazovi
Doc. dr Danijela Rakonjac
Rukovodilac za internu reviziju u Poreskoj upravi Republike Srpske, IIA Bosna i Hercegovina
Iskustvo u oblasti finansija, računovodstva i revizije – deset godina iskustva u finansijama i preko osam godina iskustva u reviziji javnog sektora Republike Srpske. Predavač na seminarima i konferenciji za rukovodioce jedinica za internu reviziju i interne revizore u javnom sektoru Republike Srpske i Bosne i Hercegovine. Mentor u praktičnoj obuci kandidata u sticanju zvanja Ovlašteni interni revizor u javnom sektoru. Profesor (Docent dr.) na fakultetu. Oblast interesovanja: Revizija, Finansije i Ekonomija.
Tema: Uloga interne revizije u unapređenju finansijskog upravljanja i kontrole u javnom sektoru u eri digitalne transformacije
Ivana NJagojević, CIA, CFE, KOR
ACFE
Sertifikovani interni revizor (CIA, KOR) i Sertifikovani istražitelj prevara (CFE) od 2011. godine, sa 16 godina iskustva stečenih u u različitim industrijama u internacionalnim kompanijama (U.S. Steel, ProCredit Bank, Ball Corporation i Eagle Hills). Njeno iskustvo između ostalog uključuje i uspostavljanje funkcije interne revizije, savetovanje vezano za globalne biznis projekte, upravljanje rizicima, istraživanje prevara, etiku i compliance i uspostavljanje i testiranje internih kontrola (uključujući SOX kontrole) u više od 25 zemalja u regionu i svetu.
Trenutno radi kao Senior Menadžer Interne revizije, u okviru odeljenja Interne revizije Eagle Hills-a, kompanije za ulaganja i razvoj nekretnina sa sedištem u Abu Dabiju i upravlja aktivnostima interne revizije u Evropi (Beograd na vodi u Srbiji i BlueSun Hotels & Resorts u Hrvatskoj), kao i u drugim zemljama u okviru Eagle Hills grupe.
Kao oblasti interesovanja naročito bi istakla unapređenje upravljanja rizicima, procesa i kontrola, kao i automatizacije procesa i poboljšanja efikasnosti.
Tema: Uloga interne revizije u prevenciji i detekciji prevara
Primož Marinšek
Banka Slovenije IIA Slovenija
Primož Marinšek has more than 20 years of experience in banking, information technology, information security and internal auditing. He has a master's degree at the Faculty of Economics. In 2015, he obtained the title CISA (Certified Information System Auditor), and in 2021 the title CIA (Certified Internal Auditor). He joined the Bank of Slovenia in 2009, and worked for two years at the European Central Bank in the field of supervision of joint IT projects of the Eurosystem. Since 2017, he has been the director of the Internal Audit Department. He is a member of the Board of Directors of IIA Slovenia, a member of the Committee of Internal Auditors of the European System of Central Banks (where he participates in the working group for the field of good practices) and a member of the European Forum of Internal Auditors of Financial Supervisory Institutions.
Tema: Cooperation between the first and third line
Jelena Danilović, OIR, ovlašćeni interni revizor u javnom sektoru KOR
Jelena Danilović je master inženjer organizacionih nauka i master ekonomista.
Ovlašćeni je interni revizor i član Komisije za sprovođenje ispita, obuke i kontinuirano profesionalno usavršavanje za ovlašćene interne revizore u Komori ovlašćenih revizora Srbije.
Ovlašćeni je interni revizor u javnom sektoru i zamenik člana Komisije za sprovođenje ispita za sticanje zvanja ovlašćeni interni revizor u javnom sektoru.
Poseduje višegodišnje profesionalno iskustvo u javnom sektoru na poziciji rukovodioca jedinice za internu reviziju. Pored toga, bila je angažovana i na projektima, koji za cilj imaju pružanje podrške u jačanju interne finansijske kontrole u javnom sektoru sa posebnim osvrtom na razvoj i unapređenje interne revizije u javnom sektoru Takođe, učestvovala je u radu tima za unapređenje metodologije eksterne ocene kvaliteta rada interne revizije, u organizaciji Centralne jedinice za harmonizaciju Ministarstva finansija RS.
Trenutno je angažovana na projektu „EU Exchange 6“ koji se finansira od strane EU i na projektu „Local Government Finance Reforms III in Serbia Project“ koji podržava Vlada Švajcarske u cilju pružanja stručne podrške u unapređenju interne revizije na nivou jedinica lokalne samouprave.
U periodu od 2018. do 2023. godine obavljala je nadzornu funkciju nad poslovanjem „Istorijskog muzeja Srbije“ kao član Nadzornog odbora.
Tema: Konsultantske aktivnosti
Nikola Miljanić ISACA
Nikola Miljanić je ovlašćeni IT revizor,živeo je i pohađao je gimnaziju u Pekingu, diplomirao na Megatrend fakultetu za poslovne studije, gde je nakon toga radio 5 godina rada u finansijkoj i IT reviziji (PWC,KPMG,PKF)
Nakon toga postaje samostalan IT revizor i konsultant za CaswWare aplikacije, pre prelaska u sektor bezbednosti informacija.
Oficir za bezbednost u MTS banci, anlitičar i arhitekta za informacionu bezbednost u eFrontu\Blackrocku i Stada grupi, trenutno u HTEC-u.
Položio ispit za ovlažćenog IT revizora 2013, član ISACA Beograd udruženja od nastanka.
Bio je zadužen za planove nastavka poslovanja kao i ISO:27001, SOC2 Type 2 i PCI-DSS sertifikacije kod klijenta, kao i bezbednosna podešavanja Azuree i AWS oblaka kao i raznih bezbednosnih alata i minimuma kao i preporuka za podešavanja IT sistema.
Tema: Uloga IT revizije u finansijskom izveštavanju
Robert Kollar , CIA ECIIA
Robert Kollar is an economist with more then 30 years of professional experience. He started his career at Deloitte and in Rabobank Hungaria in tax advisory and accounting positions. He worked in various audit management positions in the banking industry including Citibank, KBC Bank and K&H Bank. After spending 25 years in banking internal audit, he moved to the energy sector and since August 2023 he is the Internal Audit Director of MVM Group, the largest electricity and gas service provider in Hungary.
Robert is the board member of the Control Committee of the Association of Hungarian Economists since 2007. He is the board member of IIA Hungary since 2010, and he used to be the President of IIA Hungary between 2012-2018.
Since Octobrer 2020 he is the member of ECIIA Board elected by and representing the IIA Affiliates in Central and Eastern Europe.
Tema: News from Europe
Zoran Živojinović, Ministastvo finansija - Centralna jedinica za harmonizaciju
Zoran Živojinović, dipl. ing elektrotehnike, više od 25 godina radi u Ministarstvu finasija Republike Srbije na različitim pozicijama. Od 2004. godine radi na poslovima vezanim za razvoj interne revizije u javnom sektoru Republike Srbije. Član je tima za pregovaračko poglavlje 32 - ,,Finansijski nadzor“ u procesu pritupanja EU i Predsednik komisije za sprovođenje ispita za sticanje zvanja ovlašćeni interni revizor u javnom sektoru. Učestvovao je u pripremi propisa, priručnika i metodoloških smernica u oblasti interne revizije u javnom sektoru.
Tema: Eksterno sagledavanje kvaliteta rada IR u javnom sektoru po metodi kolegijalnog pregleda
Goranka Jovanović DRI
Goranka Jovanović rođena je 1963. godine. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Beogradu 1987. godine. U Državnoj revizorskoj instituciji zaposlena je od 2010. godine na mestu ovlašćeni državni revizor. Pre toga je radila u Ministarstvu finansija u Sektoru za kontrolu i reviziju i Gradskoj upravi grada Beograda.
Tema: DRI
program konferencije (podložno promenama)
Četvrtak, 10. oktobar 2024.
08.00 - 09.00
REGISTRACIJA UČESNIKA - Kafa dobrodošlice
09.00 - 09.10
Pozdravna reč
09.10 - 11.10
PLENARNI DEO I
The future of Quality with the new Global Internal Audit Standards | Hans-Peter Lerchner CISA, CIA, CRMA IIA Global, International Internal Audit Standards Board (IIASB) |
||||||||
Cooperation between the first and third line | Primož Marinšek, CIA, CISA IIA Slovenija |
||||||||
Communication – Everlasting Important Skill in the Internal Audit World | Aleksandra Taseva,CIA, CRMA, CFE, FCCA IIA Severna Makedonija |
||||||||
DRI | Goranka Jovanović, DRI |
11.30 - 13.00
PLENARNI DEO II
Uloga IT revizije u finansijskom izveštavanju | Nikola Miljanić ISACA |
||||||||
Mitovi i zablude o upotrebi Data Analytics u Internoj Reviziji | Marko Veličković, ArcelorMittal |
13.00 - 14.00
RUČAK
14.00 - 16.00
PLENARNI DEO III
News from Europe | Robert Kollar , CIA ECIIA |
||||||||
Uloga interne revizije u unapređenju finansijskog upravljanja i kontrole u javnom sektoru u eri digitalne transformacije | Doc. dr Danijela Rakonjac, Rukovodilac za internu reviziju u Poreskoj upravi Republike Srpske IIA Bosna i Hercegovina |
||||||||
Eksterno sagledavanje kvaliteta rada IR u javnom sektoru po metodi kolegijalnog pregleda | Zoran Živojinović MF CJH |
20.00 - 24.00
Svečana večera
Petak,11. oktobar 2024.
09.00 - 11.00
PLENARNI DEO I
(Ne)zamenljivi: Etički izazovi upotrebe tehnologija u razvoju za procenjivanje rizika | Vanja Subotić, Institut za filozofiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Ivan Umeljić, Centar za promociju nauke, Beograd |
||||||||
Rizici i etičke dileme interne revizije: studija slučaja | Prof. Dr Nikola Stefanović Univerzitet Singidunum |
11.30 - 13.00
PLENARNI DEO II
Veštačka inteligencija u Internoj reviziji | Milica Ilić, CISA, CISM Allianz SE |
||||||||
Interna revizija je osiguranje | Nataša Marjanović, CFA Generali Osiguranja Srbija |
13.00 - 14.00
RUČAK
14.00 - 16.00
PLENARNI DEO III
Put ka poverenju: Motivi i izazovi | Jelena Drvendžija Narodna banka Srbije |
||||||||
Konsultantske aktivnosti | Jelena Danilović, OIR, ovlašćeni interni revizor u javnom sektoru KOR |
||||||||
Uloga interne revizije u prevenciji i detekciji prevara | Ivana NJagojević, CIA, CFA, KOR ACFE |
16.00
Završna reč konferencije
Kotizacija za učešće
Kotizacija podrazumeva učešće na konferenciji, osveženje za vreme pauza, ručak oba dana, i večeru prvog dana uz prigodnu muziku u restoranu Velika Skadarlija, Skadarska 40d, Beograd. Pozivamo vas da iskoriotite mpogućnost ranije prijave i ostvarite popust za kotizaciju.
ZA UČESNIKE IZ SRBIJE
Prijave do
10.07.2024.
Cena za UIRS članove
26.000
Cena za ostale
31.000
Prijave do
04.09.2024.
Cena za UIRS članove
28.000
Cena za ostale
33.000
Prijave posle
04.09.2024.
Cena za UIRS članove
30.000
Cena za ostale
35.000
ZA UČESNIKE IZ INOSTRANSTVA
Prijave do
07.10.2024.
Cena za IIA članove
250EUR
Cena za ostale
300EUR
Cena za IIA članove
Cena za ostale
Za organizacije koje prijavljuju više od dva (2) člana, iznos kotizacije za trećeg i svakog sledećeg člana se umanjuje za 2.000 dinara po osobi pri čemu se obračun prvo vrši za prijave osoba koje nisu članovi.
Cena za prijave lica koja nisu članovi UIRS a dolaze iz partnerskih organizacija je ista kao i cena za članove UIRS-a.
Prilikom popunjavanja prijave navedete obavezno vaš broj GAN-a koji se vodi kod Global IIA (ukoliko imate isti).
Prijave se primaju do 04.10.2024., a uplate je potrebno da izvršite najkasnije do 07.10.2024.
Prijava za konferenciju
- Tab test
Pojedinačna prijava/Application for 1 person
Grupna prijava (do 4 osobe)/Group Application for 4 persons
Grupna prijava (do 10 osoba)/Group Application for 10 persons
Organizacioni i programski odbor
Organizacinio odbor
Marija Đorđević, KOR, predsednik
Jelena Runić, CIA, CRMA, član
Milkica Veselinović, CRMA, KOR, član
Vladimir Kostić, KOR, član
Mladen Kandić, CIA, CISA, član
Programski odbor
Jadranka Korać, CIA, predsednik
Marija Banović, CIA, član
Olivera Radović, Ovlašćeni interni revizor u javnom sektoru, član
Jelena Runić, CIA, CRMA, član
Mladen Kandić, CIA, CISA, član